Downloads The Warmińsko-Mazurskie VoivodeshipGallery of the Old Town HallAdam Wylic – „KK34”

Poznaj lepiej nasz region:

 

Wystawa: „Baśniowe tropy Europy”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, we współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct Olsztyn oraz Warmińsko-Mazurską Izbą Rolniczą proponuje bezpłatne użyczenie wystawy edukacyjnej „Baśniowe tropy Europy”.

Wystawa prezentuje motywy, tematy i postaci z baśni europejskiego kręgu kulturowego. Może być wprowadzeniem do zajęć z dziećmi lub dyskusji na temat wpływu baśni na naszą wspólną, europejską tożsamość oraz na współczesną kulturę w ujęciu globalnym. Przedstawia najważniejsze cechy baśni i ich wyróżniki formalne, rozgranicza pojęcie baśni i bajki, autorów i zbieraczy baśni oraz obecność baśni w popkulturze i dyskursie społecznym.

Wystawa powstała w ramach projektu „Na tropie Eurobohatera” (informacje o projekcie: www.wbp.olsztyn.pl/eurobohater)

Wystawa składa się z 9 plansz o wymiarach 70x100 cm wydrukowanych na PCV oraz dwóch banerów o wymiarach 90x180 cm (możliwość wypożyczenia tylko kompletnego zestawu, jednak wystawę można prezentować w całości lub tylko wybrane plansze).

Skany plansz

Całość przygotowana do transportu w teczce o wymiarach 70x100x10 cm i tubie o wysokości 90 cm i średnica 12 cm (teczka waży ok. 7 kg, tuba ok. 1 kg).

Rezerwacji terminu wypożyczenia wystawy można dokonywać mailowo w Dziale Analiz i Współpracy z Regionem WBP w Olsztynie: wspolpraca@wbp.olsztyn.pl lub telefonicznie: 89 524 90 38, 89 524 90 41.

Aktualne rezerwacje:

UWAGA! Odbiór i zwrot wystawy z siedziby WBP w Olsztynie we własnym zakresie (WBP w Olsztynie nie zapewnia transportu wystawy).


The Provincial Public Library in Olsztyn, 10-117 Olsztyn, ul. 1 Maja 5 Instytucje
kultury
 Zasady przetwarzania
danych osobowych
Public Information Bulletin
Latest updating: 17.02.2020 r.